Bursa Risk Analizi (Risk Değerlendirmesi)

Danışmanlarımız Sizi Arasın

Risk Analizi (Risk Değerlendirmesi)

 

İş hayatımızda her ne iş ile uğraşırsak uğraşalım, mücadele etmemiz gereken bir çok risk etmeni siz farkında olmasanız bile, sağlığınızı ve çalışma performansınızı etkiler durumdadır. Ülkemizde yürürlükte olan İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun en önemli maddelerinde bir tanesi de "Risk Analizi" (Risk Değerlendirmesi) yapmanın ve takip etmenin öneminden bahsetmektedir.

Risk Analizi, sadece bir seferlik incelenecek bir metod değil, geçen süreç içerisinde işletmenin büyümesi ve gelişmesi ile yaşayan bir evrak ve işletmenin takip etmesi gereken anayasasıdır. Anayasadan kastımız, işletme içerisindeki riskler öncelikle Gözetim OSGB 'nin profesyonel kadrosu tarafından belirlenir. Bu çalışmaların akabinde Risk Analizi Ekibi oluşturularak İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimi ile koordineli bir biçimde hummalı bir çalışma yaparak, mevcuttaki risklerin ortadan kaldırılması için tüm güçlerini harcarlar ve belirlenen riskleri İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin içeriklerinde çalışanlarınıza anlatarak, işletme körlüğünden kaynaklanan tekdüze önlemlerden daha fazlasının alınması için çalışmalara başlanmış olur. Bu anlamda yaşayan bir evrak olan Risk Analizi, her iyileştirmede yenilenerek güncel halde tutulur, işletme içerisindeki tehlikeler ile mücadele konusunda bir anayasa gibi işlemeye devam eder.

Gözetim OSGB 'nin profesyonel kadrosundan hizmet alarak işletmenizdeki Risklerin proaktif yaklaşımlar ile nasıl ortadan kaldırılacağına gözlerinizle şahit olacaksınız. Aynı zamanda çalışanlarınızın tehlikelerden korunmasını sağladığnız için, daha güvenli ve daha güvenilir bir kurum haline gelerek, sektörünüzdeki prestijinize olumlu katkılarını en kısa zamanda görmeye başlayacaksınız.